Pravidla National Hockey League

Hlavní článek: Trest (lední hokej)

Trest je trest za porušení pravidel. Většinu trestů nařizuje rozhodčí, zatímco čároví rozhodčí mohou nařizovat pouze zjevné technické přestupky, například příliš mnoho mužů na ledě. V NHL mohou čároví rozhodčí také přerušit hru z důvodu zranění hráče a během přerušení hry mohou rozhodčím hlásit všechny okolnosti týkající se velkých trestů, trestů za hru v zápase nebo trestů za přestupky, zneužití úředních osob (fyzické nebo jiné), nesportovního chování nebo dvojnásobných menších trestů za hokejku způsobující zranění, které nebyly rozhodčími zjištěny.

Při trestu je hráč, který se přestupku dopustil, poslán na trestnou lavici. Drobné přestupky jsou považovány za menší tresty a hráč je vyloučen z ledové plochy na dvě minuty hry. Větší přestupek, jako je například hokejka s vysokou holí, který způsobí poškozenému hráči viditelné fyzické zranění, je považován za dvojnásobně menší přestupek a jeho pachatel je vyloučen z ledové plochy na čtyři minuty. Nebezpečnější přestupky, jako je bitka, jsou považovány za velké tresty a jejich délka je pět minut. Potrestaný tým nemůže hráče na ledě nahradit, a je tedy po dobu trestu oslaben. Obvykle mají hokejové týmy na ledě pět bruslařů (plus brankáře). Pokud je nařízen menší nebo větší trest, hraje se „pět na čtyři“ – pět bruslařů proti čtyřem bruslařům.

Tato situace se nazývá přesilová hra pro nepotrestaný tým a oslabení pro potrestaný tým. Tým má mnohem větší pravděpodobnost skórovat při přesilové hře než při normální hře. Pokud je potrestanému týmu během menšího trestu vstřelen gól, trest okamžitě končí. Dvojnásobný menší trest je rozdělen na dva samostatné dvouminutové menší tresty, které se odpykávají postupně. To znamená, že pokud tým v přesilové hře vstřelí gól dříve, než skončí první menší trest (před uplynutím dvouminutového trestu v přesilové hře), první menší trest skončí a časomíra se zkrátí na dvě minuty. Pokud je během druhé menší přesilové hry (po uplynutí dvouminutové přesilové hry) vstřelen gól, trest končí. Na rozdíl od menších trestů musí být větší tresty odpykány do konce, bez ohledu na počet gólů vstřelených během přesilové hry. Když se trest chystá, zvedne rozhodčí ruku na znamení, které se označuje jako „odložený trest“. Hra bude pokračovat, dokud se provinivší se tým nedotkne puku, načež rozhodčí odpíská přerušení hry a vyměří trest. Pokud je odpískán odložený trest a trvá do konce třetiny, přechází celý trest do další třetiny. Pokud tým, který se dopustil trestu, dá gól a je již v oslabení kvůli menšímu trestu, bude trest odpískán při vstřelení gólu a týmu, který vstřelil gól, bude poskytnuta nová přesilová hra. Kromě toho, když jsou vstřeleny góly, tresty padají z tabule v pořadí, v jakém byly odpískány (pokud bylo odpískáno více trestů). Pokud dostane trest brankář (např. zdržování hry), jde na trestnou lavici hráč, který byl v době trestu na ledě, a brankář zůstává ve hře. Pokud brankář obdrží trest za zdržování hry, je stažen ze hry a do hry je nasazen náhradní brankář.

V průběhu trestu za zdržování hry se provinivší se tým nesmí dotknout puku. To obvykle vede k tomu, že soupeřův tým nahradí svého brankáře dalším útočníkem, dokud se provinivší se tým nedotkne puku, protože provinivší se tým se musí dotknout puku, aby mohl skórovat do prázdné branky. Tato situace však může vyústit ve vlastní gól. Například:

• V utkání New York Islanders-Montreal Canadiens 24. listopadu 2008, když se rozhodčí chystal odpískat trest proti New Yorku, zamířil brankář Montrealu Canadiens Carey Price zpět na střídačku pro dalšího útočníka. V tu chvíli se obránce Canadiens Ryan O’Byrne, který si nevšiml odloženého trestu a prázdné branky, pokusil přihrát puk svému (nyní chybujícímu) brankáři. Místo toho puk skončil v síti a gól byl uznán Billu Guerinovi z Islanders.
  • V utkání mezi Vancouverem Canucks a Phoenixem Coyotes 21. března 2009 vstřelil Phoenix během odloženého trestu Viktora Tichonova z Coyotes gól do prázdné branky. Ve snaze zmocnit se puku a přerušit tak hru Tichonov u modré čáry Vancouveru šťouchl do Henrika Sedina z Vancouveru. Jelikož se Tichonov dotkl pouze Sedinovy hokejky, nikoli puku, hra pokračovala, i když puk nyní mířil přímo na branku Vancouveru. Sedinův spoluhráč Shane O’Brien bruslil za chybným pukem, ale marně. Puk i O’Brien skončili v síti a Tichonov si připsal gól.
  • V utkání mezi New Jersey Devils a Carolinou Hurricanes 21. března 2013, kdy se rozhodčí chystal odpískat menší trest na 2 minuty proti Marku Židlickému z Devils za hákování, se brankář Caroliny Dan Ellis chystal zamířit na střídačku pro dalšího útočníka, když zjistil, že přihrávka Jordana Staala na Tima Gleasona se nepovedla, v důsledku čehož se puk odrazil od mantinelu do prázdné branky. Ellis se ho snažil stíhat, ale byl příliš pomalý, a protože v té době už byl na trestné lavici Alexandr Semin z Caroliny, byla Devils přiznána přesilovka; její brankář Martin Brodeur – poslední Ďábel, který se dotkl puku – si připsal gól.

Existují výjimky z pravidla, kdy tým nemůže po trestu vystřídat hráče na ledě: vzájemné větší tresty za bitku, kdy jsou dva účastníci bitky, mají za následek, že každá osoba dostane pět minut, ale tresty neovlivní sílu na ledě ani jednoho z týmů (hra zůstává pět na pět), pokud není některý z hráčů považován za strůjce bitky, v takovém případě dostane další dvě minuty navíc. Existují také „shodné“ menší tresty, kdy jsou tresty uložené oběma týmům současně a stejně dlouhé, takže žádný z týmů nedostane přesilovou hru a týmy bruslí čtyři na čtyři.

Po výluce NHL v sezóně 2004-05 bylo zavedeno nové pravidlo, které ukládá menší trest za zdržování hry každému bránícímu hráči, který nasměruje puk mimo hřiště (např. přes sklo do hlediště nebo do ochranné sítě). Pokud je puk vystřelen do některé z hráčských lavic, trest se neuplatní.

Existují také tresty za přestupky, 10 minut nebo celý zápas, které jsou vyhrazeny pro přestupky, jako je pokračování ve sporu s rozhodčím nebo pro tresty za úmyslné zranění. Hráč, který obdrží trest za přestupek, nezpůsobí, že jeho tým bude hrát ve zkráceném počtu hráčů, pokud kromě trestu za přestupek neobdrží také menší, větší nebo zápasový trest.

Různé kombinace trestů mohou také vyústit v zápasy, například 5 na 3, 4 na 3, 4 na 4 nebo dokonce 3 na 3.

. Tým však nesmí mít v žádném okamžiku hry na ledě méně než čtyři hráče (včetně brankáře).

Po uložení trestu hra za většiny okolností pokračuje vhazováním v obranném pásmu provinivšího se týmu.

Pokud je týmu uložen trest v prodloužení, hra se nemůže změnit na hru 3 na 2, protože na ledě nesmí být za tým méně než tři bruslaři. Místo toho dostane tým hrající přesilovou hru přesilovku 4 na 3. Po skončení této přesilové hry se utkání dočasně změní na 4 na 4, dokud není hra odpískána, poté se utkání vrátí do stavu 3 na 3.

Pokud je nařízen trest na méně než dvě minuty do konce třetiny, s výjimkou prodloužení, trest se „přenáší“ do další třetiny, což znamená, že všechny přesilové hry nařízené v posledních dvou minutách třetiny se přesouvají do další třetiny, což znamená, že pokud je nařízen trest v čase 19:01 v první třetině, pak se zbývající 1:01 přesilové hry přesune do druhé třetiny.

Při kombinaci trestů čtyři na čtyři nebo tři na tři bude i nadále uplatňován icing