Architekt stadionu Gordon Bunshaft z Skidmore, Owings, and Merrill, Chicago, Ill. i Nowy Jork, N.Y.
Population Base 35,000
On Site Parking 5,000
Najbliższe lotnisko Bradley International Airport (BDL)

Źródła: Mediaventures

Do 1960 roku rozwój Uniwersytetu i jego rozkwitający program piłkarski sprawiły, że budowa nowego obiektu sportowego stała się najwyższym priorytetem. Od początku stadion był pomyślany jako obiekt wielofunkcyjny, który mógł być wykorzystywany do uprawiania innych dyscyplin sportowych, a także na uroczyste okazje. Rozległa betonowa konstrukcja, której śmiałe krzywizny i otwarta przestrzeń wyrażają i wykorzystują słownictwo materiału, z którego została wykonana, McGuirk Stadium był pierwszym dużym betonowym stadionem zbudowanym w północno-wschodniej części kraju od 1920 roku. Jedną z niezwykłych cech jest jego podwyższona konstrukcja: najniższe siedzenia na trybunach znajdują się ponad dwanaście stóp od ziemi.

McGuirk Alumni Stadium służy jako dom Minuteman Football od 1965 roku. Z pojemnością 17 000 fanów, McGuirk Stadium był zdecydowaną przewagą UMass na boisku domowym przez lata, ponieważ Minutemen twierdzili 16 tytułów Yankee Conference lub Atlantic 10 Conference od czasu jego otwarcia. Pierwszy mecz na stadionie odbył się 25 września 1965 roku, kiedy to UMass pokonał American International College, 41-0. Stadion został oficjalnie poświęcony 16 października 1965 roku, kiedy to UMass pokonał Rhode Island 30-7 w konkursie Homecoming. Oprócz drużyny futbolowej, na obiekcie swoje mecze domowe rozgrywa również kobieca drużyna lacrosse UMass. Minutewomen wygrały swój pierwszy mecz rozegrany w McGuirk 10 marca 2007 roku, kiedy to pokonały Albany 15-7. Stadion jest również miejscem ceremonii rozdania dyplomów UMass i gościł mistrzostwa NCAA w piłce nożnej kobiet w 1987 roku.

Źródło: University of Massachusetts