Rekiny przegrały *po* zdobyciu gola do pustej siatki na minutę przed końcem spotkania

Rekiny z San Jose zdobyły gola do pustej siatki dokładnie na minutę przed końcem meczu z Washington Capitals w niedzielę, co zazwyczaj jest najpewniejszym znakiem, że mecz został przeniesiony na lód. Jednak bogowie hokeja postanowili dokonać spustoszenia, ponieważ czytelniku, jestem tutaj, aby powiedzieć ci, że Rekiny nie wygrały tego meczu.

To Logan Couture strzelił gola do pustej siatki w 19:00 trzeciej tercji, dając San Jose prowadzenie 4-2. To był odpowiedni moment, aby Couture zakończył mecz, ponieważ jest najlepszym strzelcem drużyny i kapitanem Sharks. To był wielki dzień dla kapitanów w Waszyngtonie, z niedzielą również 10 rocznica Alex Ovechkin coraz „C” na jego Capitals jersey.

Empty-net gole są synonimem wygranej. Są one nieuchronnym produktem ubocznym zdesperowanej drużyny, która robi wszystko, co w jej mocy, by wrócić do gry, wyciąga bramkarza, by zyskać więcej ataków, tylko po to, by zobaczyć, jak ich nadzieje rozwiewają się, gdy krążek wślizguje się nieszkodliwie do niestrzeżonej siatki. W tym sezonie w NHL było 200 bramek z pustą siatką i wszystkie z nich wygrały.

Zapytaj tylko Capitals.

„Seals it,” powiedzieli. Ale zaledwie minutę czasu rzeczywistego (13 sekund czasu gry) później, Waszyngton zobaczył nadzieję.

Ale nawet z tym golem, Capitals nadal prowadzili jedną bramką na 47 sekund przed końcem. Ich droga do zwycięstwa wciąż była żmudna. Sharks wciąż byli na prowadzeniu. Potem nagle już nie byli.

T.J. Oshie strzelił gola na 15 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, a następnie Lars Eller zdobył bramkę na nieco ponad dwie minuty przed dogrywką. Caps bramkarz Braden Holtby dostał asystę na tym jednym, bo na pewno, dlaczego nie.

The Capitals są wokół przez 45 sezonów. To jest pierwszy raz, kiedy kiedykolwiek wrócili z wielu bramek deficytu w ostatniej minucie regulacji, aby wygrać. To tylko siódmy raz w historii NHL, kiedy coś takiego się zdarzyło!

Down dwa gole w minutę przed końcem, Capitals mieli minusowe 0,38 procent szans na wygranie tego meczu, według Money Puck.

W ostatnich 40 sezonach NHL, to jest piąty raz, kiedy drużyna przegrała po zdobyciu gola do pustej siatki. Więc tak, to jest dość rzadkie.

Od dwu bramkowego prowadzenia na minutę przed końcem, do straty zaledwie 181 sekund gry później. To brutalny sposób na przegraną Sharks i niesamowity sposób na wygraną Waszyngtonu.