Žraloci prohráli *po* vstřelení gólu do prázdné branky minutu před koncem

San Jose Sharks vstřelili v nedělním utkání proti Washingtonu Capitals gól do prázdné branky přesně minutu před koncem, což je obvykle nejjistější známka toho, že zápas je na ledě. Hokejoví bohové se však rozhodli způsobit zmatek, protože, čtenáři, přicházím ti oznámit, že Žraloci tento zápas nevyhráli.

Byl to Logan Couture, kdo v čase 19:00 třetí třetiny vstřelil gól do prázdné branky a poslal San Jose do vedení 4:2.

Tímto gólem se San Jose dostalo do vedení 4:2. Bylo příznačné, že Couture ukončil zápas, protože je nejlepším střelcem týmu a kapitánem Žraloků. Ve Washingtonu to byl velký den pro kapitány, v neděli to bylo také 10. výročí, kdy Alex Ovečkin dostal na dres Capitals písmeno „C“.

Góly do prázdné branky jsou synonymem vítězství. Jsou nevyhnutelným vedlejším produktem toho, když zoufalý prohrávající tým dělá vše pro to, aby se do zápasu vrátil, stáhne brankáře, aby mohl více útočit, jen aby jeho naděje ztroskotaly na tom, že puk neškodně vklouzne do nehlídané branky. V letošní sezoně NHL padlo do nedělního utkání 200 gólů do prázdné branky a všechny byly vítězné.

Ptejte se Capitals.

„Pečetí to,“ řekli. Jenže o pouhou minutu reálného času (13 sekund herního času) později se Washington dočkal naděje.

Ale i po tomto gólu Capitals 47 sekund před koncem stále prohrávali o jeden gól. Jejich cesta za vítězstvím byla stále namáhavá. Žraloci byli stále do značné míry v roli řidiče. Pak najednou nebyli.

T.J. Oshie skóroval 15 sekund před koncem základní hrací doby a pak Lars Eller skóroval něco málo přes dvě minuty před koncem prodloužení. U toho si připsal asistenci brankář Caps Braden Holtby, protože jasně, proč ne.

Capitals jsou na světě už 45 sezón. Je to poprvé, co se jim podařilo vrátit se z vícególového deficitu v poslední minutě základní hrací doby a zvítězit. Je to teprve posedmé v historii NHL, kdy se něco takového stalo!

Podle Money Puck měli Capitals při dvoubrankové ztrátě minutu před koncem mizivou 0,38% šanci na výhru.

V posledních 40 sezónách NHL je to popáté, co tým prohrál po vstřelení gólu do prázdné branky. Takže ano, je to poměrně vzácné.

Z dvougólového vedení minutu před koncem na prohru o pouhých 181 vteřin později. To je pro Žraloky brutální způsob, jak prohrát, a pro Washington neuvěřitelný způsob, jak vyhrát.