Délka zápasu na mistrovství světa: kolik minut trvá fotbalový zápas?

Fotbalový zápas, ať už na mistrovství světa nebo jinde, trvá 90 minut, nepočítaje v to přestávky. Na rozdíl od většiny amerických sportů má fotbal běžící hodiny, i když je ošetřován zraněný hráč, hodiny stále běží. Zápasy mistrovství světa mají dva 45minutové poločasy.

Po každé 45minutovce přechází zápas do přerušení, kdy se čas přidává podle doby, po kterou byla hra přerušena. Doba přerušení není stanovena, ale obvykle se pohybuje v rozmezí 1-5 minut pro každý poločas. Přestávka trvá přibližně 15 minut, takže fanoušci by měli počítat s tím, že od začátku do konce fotbalového mistrovství světa uplynou přibližně dvě hodiny. To platí pro zápasy ve skupinové fázi. Kritici fotbalu často uvádějí jako důvod nedostatečného vzrušení nedostatek gólů, ale fotbal je v porovnání s jinými sporty poměrně rychlý, pokud vezmeme v úvahu jeho celkovou délku.

Když se mistrovství světa dostane do 16. kola, může dojít k prodloužení, které je podobné prodloužení v jiných sportech. Pokud je stav zápasu po 90 minutách a přerušení nerozhodný, zápas směřuje do prodloužení, což jsou dva patnáctiminutové poločasy. Neexistuje žádný zlatý gól, při kterém by hra skončila, jakmile padne gól. Po skončení obou poločasů prodloužení se hraje na pokutové kopy, pokud některý tým nevede. Při pokutových kopech má každý tým zpočátku pět pokusů. Vyhrává tým, který má po pěti pokusech více vstřelených gólů, a pokud po prvních pěti pokusech nemá vedoucí tým, přejdou pokutové kopy do náhlé smrti

Tady je uvedeno, jak FIFA ve své příručce nastínila délku zápasů mistrovství světa.

1. Všechna utkání se hrají v souladu s pravidly hry platnými
v době konání soutěže a stanovenými Radou Mezinárodní fotbalové
asociace. V případě jakýchkoli rozporů ve výkladu
Právidel hry je směrodatná anglická verze.
2. Každé utkání trvá 90 minut, skládá se ze dvou třetin po 45 minutách, s
poločasovou přestávkou 15 minut.
3. V případě rozporů ve výkladu
Právidel hry je směrodatná anglická verze. Má-li se v souladu s ustanoveními tohoto Řádu hrát
prodloužení jako výsledek nerozhodného výsledku na konci normální hrací doby, musí se vždy
skládat ze dvou třetin po 15 minutách, s přestávkou v délce pěti minut na
konci normální hrací doby, nikoli však mezi oběma třetinami prodloužení.
4. Pokud je skóre po prodloužení stále vyrovnané, budou k
určení vítěze provedeny pokutové kopy v souladu s postupem popsaným v Pravidlech
hry.

Pokud zápas dospěje do prodloužení, může se skutečná délka hry posunout na tři hodiny nebo více. Formát mistrovství světa je zajímavý tím, že zápasy ve skupinové fázi končí po 90 minutách, i když dojde k remíze. Remíza je povolena, protože pořadí ve skupině je založeno na bodovém systému s remízou. Jakmile se mistrovství světa dostane do 16. kola, změní se na tradiční turnaj s jedním vyřazovacím kolem. Tehdy přichází na řadu prodloužení a pokutové kopy.