Kdo včera vyhrál závod NASCAR? Kompletní výsledky závodu play-off v Richmondu

Jedoucí jezdec, který vyhrál sobotní závod play-off série NASCAR Cup, splnil sebevědomou předpověď z počátku tohoto týdne, když řekl, že očekává dominanci a vítězství v závodě Federated Auto Parts 400 na okruhu Richmond (Va.) Raceway.

Dominoval Brad Keslowski. Poté, co na tříčtvrteční míli vedl 192 ze 400 kol závodu, dosáhl impozantního vítězství o 2,568 sekundy nad Martinem Truexem Jr. a zajistil si tak účast v dalším kole play-off série NASCAR Cup. Je to Keselowského čtvrté vítězství v sezóně ve voze Ford týmu Penske č. 2 a 34. vítězství v kariéře.

Vyjádření. Made.
Retweetem gratulujeme @keselowski k působivému výkonu, který dnes večer předvedl na @RichmondRaceway. #NASCARPlayoffs pic.twitter.com/Hv4c2ohajT

– NASCAR (@NASCAR) 13. září 2020

„Jsem opravdu napumpovaný. Nechci se dívat příliš dopředu. Další kolo bude opravdu těžké, ale přesto jsem z tohoto výkonu a z toho, jak jsme jezdili na krátkých tratích, opravdu nadšený,“ řekl Keselowski. „Pokud se nám podaří dostat do Phoenixu, budeme opravdu dobří.“

VÍCE:

Níže najdete další informace o závodě, od pohledu Keselowského až po aktualizované pořadí play-off:

Kdo včera vyhrál závod NASCAR?

Brad Keselowski byl jednoznačně třídou závodního pole, když vedl téměř čtyřikrát více kol než kterýkoli jiný jezdec.

„Byl to pro nás a tým 2 skvělý závod,“ řekl šampion seriálu z roku 2012 Keselowski a poznamenal, že v sobotu jel se stejným vozem, se kterým vyhrál letos v létě v New Hampshire. „Chtěl jsem s ním udělat opravdu parádní burnout, ale chci tohle auto do Phoenixu.“

Třetí skončil Keselowského kolega z týmu Penske Joey Logano, následovaný Austinem Dillonem a Chasem Elliottem. Kyle Busch skončil šestý, za ním se umístil lídr bodování šampionátu Kevin Harvick. Aric Almirola, Alex Bowman a Clint Bowyer uzavřeli první desítku současných jezdců, kteří mají nárok na účast v play-off. Ačkoli to pro úřadujícího šampiona série Busche nebylo vítězství, jeho umístění v první desítce bylo úspěchem vzhledem k tomu, že startoval jako poslední v poli poté, co dvakrát neprošel kontrolou před závodem.

Pořadí v cíli pro uchazeče o play-off

Truex si udržel své konzistentní tempo. Jeho třetí místo bylo jeho devátým umístěním v první pětce za posledních 10 závodů.

Dillon si mezitím vytvořil mnohem lepší pozici pro play-off, než mnozí možná očekávali. Na Bristol Motor Speedway, kde se příští týden pojede poslední závod úvodní fáze play-off, má nyní na kontě druhé umístění v top 5.

„Tento závodní tým je teď v ráži a ukazuje se, když na tom záleží,“ řekl.