Keselowski, Harvick si rozdělili etapová vítězství ve Phoenixu

Brad Keselowski využil uvolněného kola Chase Elliotta, ujal se vedení v 156. kole a dojel si pro vítězství ve 2. etapě závodu FanShield 500 v neděli na okruhu Phoenix Raceway. Pro Keselowského to bylo první etapové vítězství v sezóně 2020 NASCAR Cup Series a znamenalo docela dobrý návrat po incidentu v 1. etapě, který se týkal také Dennyho Hamlina a vyřadil ze závodu Ryana Blaneyho.

Kevin Harvick, vítěz 1. etapy, pokračoval v předvádění rychlosti ve 2. etapě a skončil druhý. Harvick ztratil vedení ve 132. kole ve prospěch Elliotta kvůli pomalé zastávce v boxech a propadl se na šesté místo, ale ke konci etapy se pěkně zvedl.

RELEVANTNÍ: Když už jsme u těch návratů a odrazů, Martin Truex Jr. skončil ve 2. etapě třetí poté, co kvůli výměně motoru na začátku víkendu odstartoval ze zadních pozic. Truex se ve 2. etapě (kola 138-140) krátce držel v čele, když předjel zevnitř Keselowského a Elliotta, kteří byli blízko bouchnutí dveřmi, když bojovali na vnější straně o vedení.

Kandidát na nováčka roku Sunoco Tyler Reddick pokračoval v působivém výkonu a ve 2. etapě obsadil čtvrté místo, zatímco Kyle Busch skončil pátý. První desítku uzavřeli Aric Almirola, Joey Logano, Clint Bowyer, Kyle Larson a Cole Custer.

Stage 1

Kevin Harvick převzal na pit road vedení od Chase Elliotta a udržel si vítězství v první etapě nedělního závodu FanShield 500 na okruhu Phoenix Raceway. „Kaktusový král“ se tak vrátil do vedení na trati, na které má na kontě již devět vítězství v seriálu NASCAR Cup.

Harvick se před Elliotta dostal díky rychlé zastávce v boxech poté, co Ricky Stenhouse Jr. v 58. kole vyvěsil první varovnou vlajku závodu, když se ve 2. zatáčce roztočil a poškodil vůz JTG Daugherty Racing Chevrolet s číslem 47. Harvick vyhrál etapu, svou první ve Phoenixu, přestože Elliott vedl 60 z prvních 75 kol.

Elliott skončil v etapě druhý, třetí byl Joey Logano, čtvrtý Matt DiBenedetto a pátý Kyle Busch. Vítěz z minulého týdne Alex Bowman byl šestý, první desítku doplnili Martin Truex Jr, Aric Almirola, Tyler Reddick a Erik Jones. Truex se na startu propadl dozadu kvůli výměně motoru na začátku víkendu.

Bodový lídr Ryan Blaney předčasně ukončil svůj den poté, co se v 64. kole srazil s Dennym Hamlinem, který narazil do Brada Keselowského, na výjezdu ze třetí zatáčky. Blaney, vedoucí jezdec bodování, skončil na 37. místě, zatímco Keselowski a Hamlin zůstali i přes poškození na trati.