Analízis

A Pingvinek az alapszakaszt 0,623-as pontaránnyal (40-23-6) zárva az 5. helyen álltak keleten, de kikaptak a 12. helyezettől. A Pittsburgh február 18-án lépett az első helyre a Metropolitan divízióban, mielőtt az utolsó 11 alapszakaszmeccséből nyolcat elveszített. Az utószezont is beleszámítva a Penguins az utolsó 15 meccséből 11-et elveszített.

Itt megnézzük, mi történt a 2020-as utószezonban a Penguins számára, és miért lehet még jobb a következő szezonban:

A Skinny

Potenciális korlátlan szabadügynökök: Justin Schultz, D; Conor Sheary, F; Sam Lafferty, C; Patrick Marleau, F

Potenciális korlátozott szabadügynökök: Matt Murray, G; Tristan Jarry, G; Jared McCann, F; Juuso Riikola, D; Dominik Simon, F; Evan Rodrigues, F; Anthony Angello, F; Adam Johnson, F

Potenciális 2020-as NHL Draft pickek: 5

Mi ment rosszul

Kevés produkció Malkintól: Evgeni Malkin négy meccsen egy asszisztot szerzett a Canadiens ellen. A 34 éves center nem is játszott olyan rosszul, 21 kapura lövéssel vezette a Penguins csapatát. De a lenyűgöző edzőtáborozás és az 55 alapszakaszmeccsen szerzett 74 pont (25 gól, 49 assziszt) után többet vártak a háromszoros Stanley Kupa-bajnoktól. Ezt csütörtökön el is mondta. A 4. mérkőzésen ismét ő vezette a Pittsburghöt négy lövéssel, de gólt nem sikerült szereznie.

Harmadik védőpáros küzd: Justin Schultz a Montreal 10 góljából hatnál volt a jégen ebben a sorozatban, beleértve a pénteki két góljának mindegyikét. Társa, Jack Johnson ebből a 10-ből öt alkalommal volt a pályán. Mike Sullivan, a Penguins edzője több változtatást is eszközölt a 4. mérkőzésre, de csak a csatársorban. Úgy döntött, hogy Chad Ruhwedel vagy Juuso Riikola nem kerül be a harmadik párba, Schultz pedig háttal állt a Canadiens csatárának, Artturi Lehkonennek, aki 4:11 perccel a harmadik harmad vége előtt 1-0-ra vezetéshez juttatta a Montrealt.

Teljesítményjáték: A Penguins a sorozatot 3:17-re zárta emberelőnyben. A legtöbbet az 1. és 2. mérkőzésen szerezték, amikor 12 lehetőségből egyszer találtak be. A Pittsburgh 3-2-re kikapott a 3. mérkőzésen, annak ellenére, hogy háromszor is betalált három emberelőnyös játékból, és a 4. mérkőzésen sem tudta kihasználni két lehetőségét, mielőtt Lehkonen betalált.

Optimizmusra ad okot

Bajnoki kaliberű mag: Ahogy több mint egy évtizede minden Penguins-szezon végén, a Pittsburgh biztos lehet abban, hogy a center Sidney Crosby, a védő Kris Letang és Malkin visszatér. Hogy az idő valaha is utoléri-e valamelyiküket, az már egy külön kérdés. De egyelőre úgy tűnik, kevés okunk van azt hinni, hogy legalább még egy Stanley Kupa-meccs erejéig ne nézzenek ki önmaguknak.

Gyógyulj meg: A Penguins-t az egész alapszakaszban kulcsjátékosok sérülései kísérték. Crosby törzsizom-műtéten esett át, a csatár Jake Guentzel vállműtéten, a védő Brian Dumoulin pedig bokaműtéten esett át. Malkin, Letang és a csatár Bryan Rust is hiányzott sérülés miatt. A Pittsburghnek jót tenne, ha kipihenten térne vissza a teljes alapszakaszra.

Magas minőségű mélység: Crosby, Malkin és Letang még mindig nagy figyelmet kap, de Guentzel 39 meccsen 43 pontot (20 gól, 23 assziszt) szerzett ebben a szezonban, bizonyítva, hogy nem csak azért, mert egy sorban játszik Crosbyval. Rust 55 meccsen 56 ponttal (27 gól, 29 assziszt) a legjobb NHL-szezonját produkálta. A védők John Marino és Marcus Pettersson szilárd második védőpárossá váltak. Ez elég kiegyensúlyozottságot adhat a Penguinsnek egy újabb mélyrepüléshez.