Keselowski és Harvick megosztozott a szakaszgyőzelmeken Phoenixben

Brad Keselowski kihasználta Chase Elliott meglazult kerekét, és a 156. körben átvette a vezetést, majd megnyerte a FanShield 500 második szakaszát vasárnap a Phoenix Raceway-en. Keselowskinak ez volt az első szakaszgyőzelme a NASCAR Cup Series 2020-as szezonjában, és nagyszerű visszatérést jelentett az 1. szakaszbeli incidens után, amelyben Denny Hamlin is érintett volt, és amely miatt Ryan Blaney kiesett a versenyből.

Kevin Harvick, az 1. szakasz győztese a 2. szakaszban is megmutatta gyorsaságát, és a második helyen végzett. Harvick a 132. körben egy lassú boxkiállás miatt elvesztette a vezetést Elliottal szemben, és a hatodik helyre esett vissza, de a szakasz vége felé szépen visszatért.

RELATED: Martin Truex Jr. a harmadik helyen végzett a második szakaszban, miután a hétvége korábbi részében motorcsere miatt hátulról kezdte a versenyt. Truex a 2. szakaszban (138-140. kör) rövid ideig az élen állt, amikor belülről megelőzte Keselowskit és Elliottot, akik közel kerültek ahhoz, hogy ajtócsapkodjanak, miközben kívülről küzdöttek a vezetésért.

A Sunoco Év Újonca-jelölt Tyler Reddick a 2. szakaszban elért negyedik helyével továbbra is lenyűgöző teljesítményt nyújtott, míg Kyle Busch az ötödik helyen végzett. Aric Almirola, Joey Logano, Clint Bowyer, Kyle Larson és Cole Custer egészítette ki a top 10-et.

1. szakasz

Kevin Harvick a boxutcában átvette a vezetést Chase Elliott-tól, és megtartotta a győzelmet a vasárnapi FanShield 500-as futam első szakaszában a Phoenix Raceway-en. A “Kaktuszkirály” ismét az élre állt egy olyan pályán, ahol már kilenc NASCAR Cup Series győzelmet aratott.

Harvick egy gyors boxkiállással Elliott elé ugrott, miután Ricky Stenhouse Jr. az 58. körben elővette a verseny első figyelmeztető zászlóját, amikor a 2-es kanyarban megpördült és megsérült a 47-es rajtszámú JTG Daugherty Racing Chevrolet. Harvick nyerte az etapot, az elsőt Phoenixben, annak ellenére, hogy Elliott az első 75 körből 60-at vezetett.

RELATED: Elliott második lett a szakaszon, Joey Logano a harmadik, Matt DiBenedetto a negyedik, Kyle Busch pedig az ötödik helyen végzett. A múlt heti győztes, Alex Bowman a hatodik lett, őt Martin Truex Jr. követte, majd Aric Almirola, Tyler Reddick és Erik Jones zárta a top 10-et. Truex a hétvége korábbi motorcseréje miatt a rajtnál hátrébb esett.

A pontversenyben vezető Ryan Blaney napja korán véget ért, miután a 64. körben a 3-as kanyarból kijövet összeütközött Denny Hamlinnel, aki nekiment Brad Keselowskinak. A pontversenyt vezető Blaney a 37. helyen végzett, míg Keselowski és Hamlin a sérülések ellenére a pályán maradt.