Ki nyerte a tegnapi NASCAR versenyt? A richmondi rájátszásfutam teljes eredményei

A NASCAR Cup Series szombat esti rájátszásfutamát megnyerő pilóta beváltotta a hét elején tett magabiztos, Babe Ruth-szerű jóslatát, amikor azt mondta, hogy várhatóan dominálni fog és megnyeri a Federated Auto Parts 400 futamot a Richmond (Va.) Raceway-en.

Dominálni, Brad Keslowski dominált. Miután a háromnegyed mérföldes pályán a 400 körből a verseny legjobb 192-ét vezette, lenyűgöző, 2,568 másodperces győzelmet aratott Martin Truex Jr. felett, és ezzel biztosította helyét a NASCAR Cup Series rájátszásának következő fordulójában. Ez Keselowski negyedik győzelme a szezonban a No. 2 Team Penske Forddal és pályafutása 34. győzelme.

Statement. Készült.
Retweet, hogy gratuláljak @keselowskinak a ma esti lenyűgöző teljesítményéhez a @RichmondRaceway-en. #NASCARPlayoffs pic.twitter.com/Hv4c2ohajT

– NASCAR (@NASCAR) September 13, 2020

“Nagyon fel vagyok dobva. Nem akarok túlságosan előre tekinteni. A következő kör nagyon nehéz lesz, de ettől függetlenül nagyon fel vagyok dobva ettől a teljesítménytől és attól, ahogyan a rövid pályákon futottunk” – mondta Keselowski. “Ha eljutunk Phoenixbe, akkor nagyon jók leszünk.”

TOVÁBB: A richmondi rájátszásfutam fénypontjai

A következőkben további információk a futamról, Keselowski szemszögéből a rájátszás frissített állása:

Ki nyerte a NASCAR tegnapi futamát?

Brad Keselowski egyértelműen a mezőny klasszisa volt, közel négyszer annyi kört vezetett, mint bármelyik másik pilóta.

“Ez egy nagyszerű verseny volt számunkra és a 2-es csapat számára” – mondta a sorozat 2012-es bajnoka, Keselowski, megjegyezve, hogy ugyanazt az autót vezette szombaton, amellyel a nyár elején New Hampshire-ben nyert. “Szerettem volna egy nagyon menő burnoutot csinálni vele, de ezt az autót Phoenixre akarom.”

Keselowski Team Penske csapattársa, Joey Logano lett a harmadik, őt Austin Dillon és Chase Elliott követte. Kyle Busch a hatodik helyen végzett, őt követte a bajnoki pontversenyben vezető Kevin Harvick. Aric Almirola, Alex Bowman és Clint Bowyer egészítette ki a jelenlegi rájátszásra jogosult pilóták top 10-es söpörését. Bár a sorozat regnáló bajnoka, Busch számára nem jelentett győzelmet, a top 10-es helyezése nagy eredmény volt, figyelembe véve, hogy a mezőny utolsó helyéről indult, miután kétszer is megbukott a verseny előtti ellenőrzésen.

A rájátszásért versenyzők sorrendje

Truex folytatta egyenletes tempóját. Harmadik helyezése a kilencedik top 5-ös helyezése volt az elmúlt 10 versenyen.

Dillon eközben sokkal jobb helyzetbe hozta magát a rájátszásban, mint azt sokan várták. Már a második top 5-ös helyezéssel vág neki a jövő heti Bristol Motor Speedway-nek, a rájátszás nyitó szakaszának utolsó futamára.

“Ez a versenycsapat most tüzes, és akkor mutatkozik meg, amikor számít” – mondta.