Kto wygrał wczorajszy wyścig NASCAR? Komplet wyników z wyścigu playoff Richmond

Kierowca, który wygrał sobotni wyścig playoff NASCAR Cup Series, spełnił pewne siebie Babe Ruth-like przewidywania wcześniej w tym tygodniu, kiedy powiedział, że spodziewa się dominować i wygrać Federated Auto Parts 400 w Richmond (Va.) Raceway.

Dominować, Brad Keslowski zrobił. Po prowadzeniu 192 z 400 okrążeń na torze trzy czwarte mili, odniósł imponujące zwycięstwo nad Martinem Truexem Jr. o 2,568 sekundy, gwarantując sobie miejsce w kolejnej rundzie playoffów NASCAR Cup Series. To czwarta wygrana Keselowskiego w sezonie w Fordzie nr 2 Team Penske i 34. zwycięstwo w karierze.

Statement. Made.
Retweet z gratulacjami dla @keselowski za imponujący występ dziś wieczorem na @RichmondRaceway. #NASCARPlayoffs pic.twitter.com/Hv4c2ohajT

– NASCAR (@NASCAR) September 13, 2020

„Jestem naprawdę napompowany. Nie chcę patrzeć zbyt daleko w przyszłość. Następna runda będzie naprawdę trudna, ale i tak jestem naprawdę napompowany tym występem i tym, jak jeździliśmy na krótkich torach” – powiedział Keselowski. „Jeśli uda nam się dotrzeć do Phoenix, będziemy naprawdę dobrzy.”

Więcej: Richmond playoff race highlights

Poniżej więcej informacji o wyścigu, od perspektywy Keselowskiego po zaktualizowane playoff standings:

Kto wygrał wczorajszy wyścig NASCAR?

Brad Keselowski był wyraźnie klasą pola, prowadząc prawie cztery razy więcej okrążeń niż jakikolwiek inny kierowca.

„To był świetny wyścig dla nas i zespołu 2”, powiedział mistrz serii 2012 Keselowski, zauważając, że pojechał tym samym samochodem w sobotę, którego użył do wygrania w New Hampshire wcześniej tego lata. „Chciałem zrobić z nim naprawdę fajny burnout, ale chcę ten samochód na Phoenix.”

Keselowski kolega z zespołu Team Penske Joey Logano był trzeci, a za nim Austin Dillon i Chase Elliott. Kyle Busch zajął szóste miejsce, a tuż za nim uplasował się lider punktacji mistrzostw Kevin Harvick. Aric Almirola, Alex Bowman i Clint Bowyer uzupełnili pierwszą dziesiątkę kierowców, którzy obecnie kwalifikują się do playoffów. Mimo, że Busch nie odniósł zwycięstwa, jego finisz w pierwszej dziesiątce był nie lada osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że startował z ostatniego miejsca po tym, jak dwukrotnie nie przeszedł kontroli przed wyścigiem.

Koniec wyścigu dla pretendentów do playoffów

Truex utrzymał stałe tempo. Jego trzecie miejsce było jego dziewiątym finiszem w pierwszej piątce w ostatnich 10 wyścigach.

Dillon, w międzyczasie, ustawił się na znacznie lepszej pozycji do playoffów niż wielu mogło się spodziewać. On teraz ma drugi top-five kierując się do Bristol Motor Speedway w przyszłym tygodniu na ostatni wyścig w fazie otwarcia playoffs.

„Ten zespół wyścigowy jest na ogień teraz i pokazując się, gdy ma to znaczenie,” powiedział.