Zasady National Hockey League

Główny artykuł: Kara (hokej na lodzie)

Kara jest karą za wykroczenia przeciwko zasadom. Sędzia sprawia, że większość połączeń karnych, podczas gdy linie mogą zadzwonić tylko oczywiste wykroczenia techniczne, takie jak zbyt wielu ludzi na lodzie. W NHL, linie mogą również zatrzymać grę z powodu kontuzji gracza, i może zgłosić do sędziów podczas każdej przerwy w grze, wszelkie okoliczności odnoszące się do głównych, mecz, lub kary za wykroczenia, nadużycia urzędników (fizyczne lub inne), niesportowe zachowanie, lub podwójne kary minor za wysokie kije powodujące obrażenia, które nie zostały wykryte przez sędziów.

Podczas kary, gracz, który popełnił wykroczenie jest wysyłany do pola karnego. Małe przewinienia są uważane za drobne kary, a gracz jest trzymany poza lodem przez dwie minuty gry. Większe przewinienie, takie jak wysokie klepnięcie, które powoduje widoczne obrażenia ciała u poszkodowanego gracza, jest uznawane za podwójną karę mniejszą, a sprawca zostaje wykluczony z gry na cztery minuty. Bardziej niebezpieczne przewinienia, takie jak bójka, są uznawane za kary poważne i trwają pięć minut. Ukarana drużyna nie może zastąpić zawodnika na lodzie i jest pozbawiona drużyny na czas trwania kary. Zazwyczaj drużyny hokejowe mają pięciu łyżwiarzy (plus bramkarz) na lodzie. Jeśli zostanie nałożona kara mniejsza lub większa, gra staje się „pięć na cztery” – pięciu łyżwiarzy kontra czterech łyżwiarzy.

Ta sytuacja nazywana jest grą w przewadze dla drużyny nie ukaranej i rzutem karnym dla drużyny ukaranej. Drużyna ma o wiele większe szanse na zdobycie bramki podczas gry w przewadze niż podczas normalnej gry. Jeśli drużyna ukarana zdobędzie bramkę w czasie trwania kary mniejszej, kara zostaje natychmiast zakończona. Podwójna kara mniejsza dzieli się na dwie oddzielne dwuminutowe kary mniejsze, które są wymierzane kolejno po sobie. Oznacza to, że jeśli bramka zostanie zdobyta przez drużynę grającą w przewadze przed zakończeniem pierwszej kary mniejszej (przed upływem dwóch minut gry w przewadze), pierwsza kara mniejsza zostaje zakończona, a zegar kar skraca się do dwóch minut. Jeżeli bramka zostanie zdobyta podczas drugiej kary mniejszej (po upływie dwóch minut gry w przewadze), kara zostaje zakończona. W przeciwieństwie do kar mniejszych, kary większe muszą zostać wykonane do końca, niezależnie od liczby bramek zdobytych podczas gry w przewadze. Kiedy kara ma zostać odgwizdana, sędzia podnosi rękę, aby zasygnalizować tak zwaną „karę opóźnioną”. Gra będzie kontynuowana do momentu dotknięcia krążka przez drużynę atakującą, w którym to momencie sędzia uzna grę za zakończoną i wymierzy karę. Jeżeli kara opóźniona zostanie nałożona do końca okresu gry, wówczas pełna kara przechodzi na następny okres gry. Jeśli drużyna popełniająca karę zdobywa bramkę, a jest już zdekompletowana z powodu drobnej kary, kara zostanie wymierzona w momencie zdobycia bramki, a drużynie zdobywającej bramkę zostanie przyznana nowa gra w przewadze. Ponadto, po zdobyciu bramki, kary zostają odliczone w kolejności, w jakiej zostały nałożone (jeśli nałożono kilka kar). Jeśli bramkarz otrzymuje karę (np. opóźnienie gry), zawodnik, który był na lodzie w momencie otrzymania kary idzie do boksu kar, a bramkarz pozostaje w grze. Jeśli bramkarz otrzymuje karę za przewinienie, zostaje wycofany z gry, a w jego miejsce wchodzi rezerwowy.

Drużyna atakująca nie może dotknąć krążka podczas opóźnionej kary. Zazwyczaj skutkuje to tym, że drużyna przeciwna zastępuje swojego bramkarza dodatkowym napastnikiem, dopóki drużyna atakująca nie dotknie krążka, ponieważ drużyna atakująca musi dotknąć krążka, aby zdobyć bramkę do pustej siatki. Ta sytuacja, jednakże, może skutkować bramką własną. Na przykład:

• W listopadzie 24, 2008 New York Islanders-Montreal Canadiens gry, gdy sędzia miał zamiar wywołać karę przeciwko Nowy Jork, Montreal Canadiens 'goaltender Carey Price skierował się z powrotem do ławki dla dodatkowego przodu. W tym momencie obrońca Canadiens Ryan O’Byrne, nie zauważywszy opóźnionej kary i pustej siatki, próbował podać krążek do swojego (nieobecnego już) bramkarza. Zamiast tego krążek wylądował w siatce i bramka została przyznana Billowi Guerinowi z Islanders.
  • W marcu 21, 2009 gra między Vancouver Canucks i Phoenix Coyotes, Phoenix zdobył pustą bramkę netto podczas opóźnionej kary przeciwko Coyotes 'Viktor Tikhonov. W próbie przejęcia posiadania, a tym samym zatrzymania gry, Tikhonov poke-checked Vancouver’s Henrik Sedin pobliżu niebieskiej linii Vancouver. Ponieważ Tikhonov dotknął tylko kija Sedina, a nie krążka, gra toczyła się dalej, mimo że krążek zmierzał prosto do bramki Vancouver. Kolega Sedina z drużyny, Shane O’Brien, podążył za krążkiem, ale bezskutecznie. Zarówno krążek, jak i O’Brien wylądowali w siatce, a bramka została uznana Tikhonovowi.
  • W marcu 21, 2013, mecz między New Jersey Devils i Carolina Hurricanes, gdy sędzia miał zamiar zadzwonić 2:00 minor kara przeciwko Devils 'Marek Zidlicky za hakowanie, Carolina goaltender Dan Ellis miał zamiar udać się do ławki dla dodatkowego napastnika, gdy odkrył Jordan Staal podanie do Tima Gleason był nieudany i, w wyniku, sprawiło, że krążek odbił się od desek i do pustej siatki. Ellis próbował za nim gonić, ale był zbyt wolny, a ponieważ Alexander Semin z Caroliny był już w tym czasie w polu karnym, bramka z gry w przewadze została przyznana Diabłom; jej bramkarz, Martin Brodeur – ostatni Diabeł, który dotknął krążka – został uznany za gola.

Istnieją wyjątki od reguły, w której drużyna nie może zastąpić zawodnika na lodowisku po karze: wzajemne majorsy za bójkę, gdzie jest dwóch uczestników bójki, spowodują, że każda osoba otrzyma pięć minut, ale kary nie wpłyną na siłę na lodzie żadnej z drużyn (gra pozostaje pięć na pięć), chyba że gracz jest uważany za inicjatora bójki, w którym to przypadku ten gracz otrzyma dodatkowe dwie minuty nieletniego. Istnieją również „przypadkowe” kary nieletnich, w których kary nałożone na obie drużyny są jednoczesne i jednakowej długości, tak że żadna z drużyn nie otrzymuje gry w przewadze, a drużyny grają cztery na cztery.

Po lokaucie w NHL w sezonie 2004-05 wprowadzono nową zasadę, która nakłada drobną karę za opóźnienie gry na każdego zawodnika drużyny broniącej, który skieruje krążek poza boisko (np. przez szybę w trybuny lub w siatkę bezpieczeństwa). Kiedy krążek jest wstrzelony w którąkolwiek z ławek zawodników, kara nie ma zastosowania.

Istnieją również kary za przewinienia, 10 minut lub cały mecz, które są zarezerwowane dla wykroczeń, takich jak ciągłe kwestionowanie wezwania z urzędnikiem lub dla kar za zamiar zranienia. Zawodnik otrzymujący karę za przewinienie nie powoduje, że jego drużyna gra w osłabieniu, chyba że oprócz kary za przewinienie otrzyma również karę mniejszą, większą lub meczową.

Różne kombinacje kar mogą również skutkować match-upami, takimi jak 5 na 3, 4 na 3, 4 na 4 lub nawet 3 na 3. Drużyna, jednakże, nie może mieć mniej niż czterech zawodników (w tym bramkarza) na lodzie w dowolnym momencie gry.

Po nałożeniu kary, gra jest wznawiana z wymianą twarzy w strefie obronnej drużyny atakującej w większości przypadków.

Jeśli kara jest nałożona na drużynę w dogrywce, gra nie może stać się 3-na-2, ponieważ nie może być mniej niż trzech łyżwiarzy na lodzie dla drużyny. Zamiast tego, drużyna grająca w przewadze otrzymuje grę w przewadze 4 na 3. Kiedy ta gra w przewadze się kończy, ustawienia tymczasowo stają się 4 na 4, dopóki gra nie zostanie przerwana, po czym ustawienia wracają do 3 na 3.

Jeśli kara jest nałożona na mniej niż dwie minuty przed końcem okresu, z wyjątkiem dogrywki, kara jest „przenoszona” na następny okres, co oznacza, że każda gra w przewadze wykonana w ostatnich dwóch minutach okresu przechodzi na następny okres, co oznacza, że jeśli kara jest nałożona w 19:01 w pierwszym okresie, to pozostałe 1:01 gry w przewadze przechodzi na drugi okres.

W kombinacji kar cztery na cztery lub trzy na trzy, oblodzenie nadal będzie egzekwowane.