Fejvadász karrier és munkaköri leírás

Kiemelt programok:
Támogatott iskola

Strayer University

Kiemelt program:

Grand Canyon University

Featured Program: B.S. in Justice Studies és M.S. in Criminal Justice: Law Enforcement

Liberty University

Bár a legtöbb embernek van egy halvány elképzelése arról, hogy mit csinálnak a fejvadászok, a konkrét feladataik és felelősségi körük gyakran rejtély. A fejvadászok a szökevényeket visszaszerző ügynökökként szolgálnak az óvadékügynökségek számára, és felelősek azon szökevény bűnözők biztonságos elfogásáért, akik letették az óvadékot, de nem jelentek meg a bíróságon.

KÉPZETEK KERESÉSE
Támogatott tartalom

A fejvadászok többsége engedéllyel rendelkező és hivatalosan képzett szakember, akik fontos szerepet játszanak mind a kereskedelmi óvadéki üzletágban, mind a büntető igazságszolgáltatási rendszerben. A fejvadászok az egész országban megtalálhatók az óvadékfizetőknél. Valójában mindössze négy olyan állam van, ahol a fejvadászat gyakorlatát betiltották: Oregon, Wisconsin, Kentucky és Illinois.

Kik azok a fejvadászok?

A fejvadászokat arra képezték ki, hogy elfogják azokat a szökevényeket, akik nem teljesítik az óvadék feltételeit azzal, hogy megjelennek a kitűzött bírósági időpontban. A legtöbb esetben engedéllyel rendelkező szakemberek, akik szabadúszóként vagy egy óvadékkal foglalkozó cég alkalmazottjaként dolgoznak.

Még az engedélyezési követelmények nélküli államokban is be kell tartaniuk a szökevényeket behajtó ügynököknek a fejvadászat gyakorlatát szabályozó különleges törvényeket. Ha a fejvadász karriert fontolgatja, fontos, hogy utánanézzen a szakmát szabályozó állam-specifikus jogszabályoknak.

A fejvadászok szökevény-visszaszerzési szolgáltatásaira akkor van szükség, ha egy óvadékügynök biztosít óvadékot egy vádlott számára, de aztán visszavonja az óvadékot, mert a vádlott nem tartotta be az óvadék feltételeit. A legtöbbször a visszavont óvadék oka az, hogy a vádlott nem jelenik meg a bíróságon.

A fejvadászoknak, akik vagy közvetlenül az óvadékfizető cégnek dolgoznak, vagy független vállalkozóként, meg kell találniuk és el kell fogniuk a szökevényt, miután megkapták az óvadékfizető megbízását. Cserébe a fejvadász általában az óvadék teljes összegének körülbelül 10 százalékát kapja meg.

Az Óvadékot végrehajtó ügynökök nemzeti szövetsége szerint a fejvadászoknak sikerül megtalálniuk és letartóztatniuk az óvadékot letartóztatók közel 90 százalékát.

A fejvadász munkaköri leírása

A szökevények felkutatásának és elfogásának folyamata gyakran a következő többlépcsős megközelítést foglalja magában:

  • A fejvadászok adatbázisok és a közösségi média segítségével kutatják fel alanyukat, és meghatározzák utolsó ismert tartózkodási helyüket.
  • A fejvadászok megfigyelik a szökevény utolsó ismert tartózkodási helyét, ami napok vagy akár hetek munkájával is járhat.
  • A fejvadászok kikérdezik a szökevény barátait, családtagjait, szomszédait és ismerőseit, hogy további információkat szerezzenek a tartózkodási helyéről. Sokszor a fejvadászok közvetlenül azzal a személlyel dolgoznak együtt, aki az óvadékot letette a vádlottért.
  • A fejvadászok megerősítik a szökevény tartózkodási helyét, és meghatározzák a megfelelő időt és helyet a letartóztatáshoz. Ez gyakran magában foglalja a meglepetés erejét, hogy biztosítsa a szökevény sikeres elfogását.

A legtöbb állam törvényei szerint a fejvadász csak azután kezdheti meg a szökevény üldözését, hogy megkapta az óvadékfizető engedélyét. Ez felhatalmazást és törvényes jogot ad nekik arra, hogy az óvadékfizető nevében letartóztassák a szökevényt. Ehhez általában meg kell szerezni az óvadék letéteményesétől az óvadék hitelesített másolatát. Az óvadékfizető gyakran kulcsfontosságú, személyes információkat ad a fejvadásznak a szökevényről, hogy jobban megkönnyítse a sikeres keresést és elfogást.

Felkészülés a fejvadász karrierre

Azoknak, akik a fejvadász karrierbe kezdenek, teljes mértékben fel kell készülniük arra, hogy olyan munkába lépjenek, amely utcai intelligenciát, nyomozói készségeket, valamint önvédelemmel kapcsolatos készségeket igényel. A siker érdekében a fejvadászoknak a megfigyeléstől kezdve a tárgyalásokig mindenben jártasnak kell lenniük, és képesnek kell lenniük a kutatásra, amely ahhoz szükséges, hogy nyomokat szerezzenek az elfogás elől kétségbeesetten menekülő bűnözők valószínűsíthető tartózkodási helyéről.

KÉPVISELŐI Iskolák

A magánnyomozók és még a volt rendőrök is gyakran a fejvadászatban folytatnak karriert. Mégis, sok fejvadász nagyon sikeres karriert fut be előzetes képzés vagy bűnüldözési tapasztalat nélkül.

Mivel a legtöbb állam megköveteli a fejvadászok engedélyezését vagy nyilvántartásba vételét, a szakmába újonnan belépőknek számítaniuk kell arra, hogy vizsgán keresztül szereznek képesítést, amelynek célja annak biztosítása, hogy ismerjék a feladataikat és korlátaikat szabályozó állami törvényeket. Továbbá sok állam engedélyezi a fejvadászok számára a lőfegyverek vagy más nem halálos fegyverek viselését, ami gyakran további képesítést igényel.

A fejvadászoknak fel kell készülniük arra, hogy ügyesen kezeljék a fizikailag és szellemileg megerőltető és gyakran veszélyes körülményeket, miközben gyorsan elfogják a szökevényeket és bíróság elé állítják őket. Mivel a fejvadászok csak akkor kapnak anyagi kompenzációt, ha sikeresen elfognak egy szökevényt, a siker ebben a szakmában kizárólag a munkájuk elvégzésének képességén múlik.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.