Világbajnoki mérkőzés hossza: Hány percig tart egy futballmérkőzés?

Egy futballmérkőzés, legyen szó akár világbajnokságról, akár másról, 90 percig tart, nem számítva a játékidőt. A legtöbb amerikai sportágtól eltérően a futballban futó óra van, még akkor is megy az óra, amikor egy sérült játékost éppen ellátnak. A világbajnoki mérkőzések két 45 perces félidőből állnak.

Minden 45 perces periódus után a mérkőzés a szünetre megy, ahol az időt annak az időnek az alapján adják hozzá, ahol a játékot felfüggesztették. Nincs meghatározott időtartam a szünetre, de általában 1-5 perc között van mindkét félidőben. A félidő körülbelül 15 percig tart, így a szurkolóknak körülbelül két órát kell számolniuk egy világbajnoki labdarúgó-mérkőzés kezdetétől a végéig. Ez a csoportkör mérkőzéseire vonatkozik. A futballkritikusok gyakran a gólszerzés hiányát hozzák fel az izgalom hiányának okaként, de a futball a teljes hosszát tekintve más sportágakkal összehasonlítva elég gyors tempójú.

Amint a világbajnokság elérkezik a 16 közé, jöhet a hosszabbítás, ami hasonló a hosszabbításhoz más sportágakban. Ha egy mérkőzés 90 perc plusz a hosszabbítás után döntetlenre áll, a mérkőzés hosszabbításra kerül, ami két 15 perces félidőből áll. Nincs aranygól, ahol a gólt követően véget ér a mérkőzés. A két hosszabbításos félidő befejezése után büntetőrúgások következnek, ha valamelyik csapat nem vezet. A büntetőrúgásoknál mindkét csapat kezdetben öt kísérletet kap. Az a csapat nyer, amelyik öt kísérlet után a legtöbb gólt lövi, és a büntetőrúgások hirtelen halálba torkollnak, ha az első öt kísérlet után sincs vezető

Íme, így vázolta fel a FIFA a világbajnoki mérkőzések hosszát a kézikönyvében.

1. Minden mérkőzést a verseny időpontjában hatályos
Játékszabályok
és a Nemzetközi Labdarúgó
szövetség tanácsa által meghatározottak szerint kell játszani. A
Szabályok értelmezésében felmerülő bármilyen eltérés esetén az angol nyelvű változat az irányadó.
2. Minden mérkőzés 90 percig tart, amely két 45 perces játékrészből áll, 15 perces
félidei szünettel.
3. A mérkőzés időtartama 90 perc. Ha a jelen szabályzat rendelkezéseivel összhangban a rendes játékidő végén döntetlen eredményeképpen hosszabbítást kell játszani, az mindig
két, egyenként 15 perces játékrészből áll, a rendes játékidő végén öt perc szünettel, de nem a két hosszabbítási időszak között.
4. Ha a hosszabbítás után még mindig egyenlő az állás, büntetőrúgásokkal kell
meghatározni a győztest a Játékszabályokban
leírt eljárás szerint.

Ha egy mérkőzés hosszabbításba torkollik, a mérkőzés tényleges hossza három órára vagy annál is hosszabbra nyúlhat. A világbajnokság formátuma annyiban érdekes, hogy a csoportkörben 90 perc után véget érnek a mérkőzések, még döntetlen esetén is. A döntetlenre azért van lehetőség, mert a csoportok helyezése egy pontrendszer alapján történik, amely döntetleneket hoz. Amint a világbajnokság eléri a 16 közé jutást, hagyományos, egyfordulós tornává alakul át. Ekkor jön a hosszabbítás és a büntetőrúgások.